Linkblog

18. hét, 2. forduló

2011.05.05. 06:51 Csak a Misleny

007 Bilbao-Menorca H 1,13 a végeredmény 90-74

Bilbaonak kell a győzelem, mert szoros az élmezőny. Menorca utolsó a táblázaton!

008 Juventut Badalona-Caja Laboral H 3,05 a végeredmény 80-83

A vendég csapat szinte már biztos negyedik, se föl, se le. Ilyenkor lehet gyakorolni.

009 Unicaja Malaga-Granada H 1,07 a végeredmény 78-53

Jobbak.

010 Gran Canaria-Pamesa Valencia H 1,86 a végeredmény 68-66

A Canaria hazai pályája olyan, mint a Partizané, ilyen környezetben mindenkire veszélyesek.

011 Valladolid-Fuenlabrada V 2,70 a végeredmény 72-68

A Valladolid nincs jó formában, a Fuenlabrada viszont az ötödik helyért van nagy harcban.

054 Panathinaikosz-Siena H 1,45 a végeredmény 77-69

Jobb csapatnak érzem a Panát. Ők a Final Four esélyesei!

055 Maccabi Tel-Aviv-Real Madrid V 2,19 a végeredmény 82-63

Nem lenne meglepő a Spanyol győzelem.

056 Atlanta-Chicago V 1,70 a végeredmény 82-99

Derric Rose már játszott az előző meccsen. Ez nagy lökés a Bulls szekerének.

057 Dallas-LA Lakers V 1,94 a végeredmény 98-92

Annál jobb csapat a Lakers, hogy 0-3-ra égjen.

122 Szolnok-Albacomp H 1,38 a végeredmény 69-87

Idén már kétszer nyert a Szolnok Szolnokon aktuális ellenfele ellen.

123 Memphis-Oklahoma H 1,61 a végeredmény 86-86

Nagyon jól megy a Memephis a rájátszásban, most is esélyesek.

124 Boston-Miami H 1,70 a végeredmény 97-81

Van olyan jó csapat a Boston, hogy kettőből kettőt nyerjen otthon, csak a meccs végéig jól kell játszaniuk, nem elég egy félidő.

201 Real Madrid-Siena V 1,62 a végeredmény 62-80

A Madrid csak egy félidőn keresztül tudta tartani ellenfelét az elődöntőben. A Siena szívós védekezése nem fog nekik ízleni.

202 Maccabi Tel-Aviv-Panathinaikosz V 1,70 a végeredmény 70-78

A Pana játéka többrétegű, mint a Madridé, ezért a Tel-Aviv dolga nem lesz olyan egyszerű, mint az elődöntőben volt. A palánk alatt a Madridnak nem volt elég fegyvere Sofo ellen, itt Sofo ellen öt jó magas ember van, akik ha nem kapnak a palánk alatt jó védekezést (gyors váltások) kíméletlenül bedobják helyzeteiket.  Egy ilyen védekezésre Sofo lassú. Kívül a Pana embereinek jóval több rutinja van mint az izraeli kisembereknek. Ez egy ilyen sorozatban döntő lehet. Bár két nagy öreg így is van a Tel-Aviv külső sorában.

203 Dallas-LA Lakers H 1,80 a végeredmény 122-86

A Lakers 0-3 után lelki mélyponton van. Főleg Gasol, akit Jackson mester az egész meccsen "verbálisan inzultált". Baj van, a vendég oldalon, és egyesek láthatóan lelkileg is feladták a párharcot. Bár az is igaz, hogy a harmadik meccsen szinte végig a Lakers vezetett, és a végén pár "mázlis" triplával nyert a Dallas, és ezután látszott az arcokon, hogy feladták.

204 Atlanta-Chicago V 1,62 a végeredmény 100-88

Az alapszakasz MVP belelendült (Derrick Rose), így a Bulls-t nehéz megállítani.