Vasárnap 16.30-kor játsszák a Litvániában zajló EB bronz mérkőzését.
Az Oroszország-Macedónia párharc igen pikáns lesz. Már a második csoportkörben találkoztak egyszer, ahol egy vitatható körülmények között születű utolsó másodperces Monya tripla jelentette az Oroszok 63-61-es győzelmét. Az Orosz játékosok egyénileg jobban képzettek, mint a Macedón játékosok. Macedóni ereje viszont a csapategységben rejlik. Az EB végén sokat számít, hogy ki milyen mélységű kerettel rendelkezik. Az Orosz csapat ebből a szempontból előnyben van, ez a párharcban döntő lehet. Úgy érzem a mérkőzés inkább a palánk alatt fog eldőlni, mert a Macedónok itt kevesebb minőségi játékossal rendelkezenek, mint ellenfelük.
Vasárnap este 20.00-kor dobják fel a labdát a Spanyolország-Franciaország döntőn! A csoportkörben már egyszer. Akkor a Noah és Parker nélkül felálló Franciák kiütéses vereséget szenvedtek (69-96). A Francia csapat játéka és eredményei nagyjából három emberen múlnak. A Parker, Batum, De Colo triónak ha megy, akkor nincs ellenfél. Ez nagyban befolyásolja a csapat eredményességét is mérkőzéseken belül. A három külső poszton bevethető játékos viszonylag ritkán tud utat törni a palánk alá, talán ez alól kivétel Batum alapvonali betörései. Ez viszont azzal jár, hogy ha nem mennek a kinti dobások, akkor eredmény sem lesz. A palánk alatt Noah a nagy küzdő és Traore a csupaszív center képzettségeben nem veszi fel a harcot a Gasol testvérpárral. Bedobó poszton kicsit lyukas a Francia csapat. Hiába játszik ott Diaw, Pietrus vagy Kahudi. Diaw eléggé rossz formában van. A pontszerzésből nem igazán veszi ki részét. Pietrus nagyon felemás, hol szórja a pontokat, hol észre sem lehet venni. Kahudi inkább a faultjait gyűjti mikor beáll, mint a pontjait. A csapat játéka három elemből áll támadásban. Az egyik mikor az irányító felviszi a labdát és aztán addig vár amíg nem lesz egy külső dobóhelyzete (még akkor is, ha úgy kell kierőszakolni, ebben Parker, De Colo és Batum is jó), vagy nem kap egy jó elzárást, amiből betör a palánk alá (ez Parker és Batum erőssége). A másik a centernek betett labdák, amiből vagy lesz normális dobó helyzet, vagy nem. A harmadik a tanácstalanság, amikor az ellenfél jól védekezik, és mindenki Parkerre vár, hogy oldja meg a feladatot. De gyakran indokolatlanul sokat vállal kintről. A védekezés nagyjából egyben van, de Parker hajlamos lazsálni és sokszor ez megbosszulja magát egy tripla formájában. A palánk alatt jönnek a blokkok általában és pattanókat is jól szedik (főleg Diaw), de egy átlagnál magasabb center ellen nem tudnak mit kezdeni. Ha a meccsen a három külső ember elkapja a fonalat, és a palánk alatt Noah és Traore játéka rendben van, és Diaw szedi a lepattanókat, akkor nem olyan egyszerű őket legyőzni.
A Spanyol csapat eddig támadásban nyújtott kiemelkedőt. Fantasztikus támadó gépezett. A Navarro, Rubio, Fernandez, Calderón külső négyes nagyon erős. A Llull, Ibaka kiscsatár kettős bármikor képes 10-20 pontra. A palánk alatt pedig Gasolék. Hát kell ennél több. A tartalékok közt is olyan játékosok vannak, akik bármikor bárhol tudnak kiemelkedőt hozni, csapatukban húzó emberek. Reyes, Sada, San Emeterio trió is piszok erős. Egyszerűen nem tudok a Spanyol csapatban gyenge pontot találni. Védekezésben lábmunkával meg tudják fogni a Franciák kisembereit. A kiscsatár poszton nagyjából egyformák az erőviszonyok. Talán Llull lehet kicsit fizikálisan kevés a Franciák mellett. A palánk alatt pedig sokkal összetettebb és mozgékonyabb a Spanyol csapat ellenfelénél.
Nagy csatát várok a döntőben, de a Francia csapat túlságosan sablonos játéka kevés lesz a Spanyolok ellen.